bezpłatne warsztaty dla seniorów

DOJRZAŁE emocje i relacje

 
Co można zrobić, żeby życie każdego dnia było pełniejsze i bardziej świadome?
Czy warto zatrzymać się i spojrzeć na siebie, swoje uczucia i na to, czego potrzebuję w danej chwili?
 
Jak sprawić, aby spojrzeć na życie z wdzięcznością za to, co jest, mimo trudności dnia codziennego?
 
Celem warsztatów jest zaprezentowanie i ćwiczenie postawy empatycznej, jej korzyści w życiu codziennym, możliwości wykorzystania w komunikacji i relacjach ze sobą i z innymi.
 
Idea warsztatów oparta jest na metodzie komunikacji empatycznej – Porozumienie bez przemocy – Marshalla Rosenberga (www.cnvc.org).
 
Sercem metody są potrzeby ludzi, które są wspólne dla wszystkich. Kontakt z uczuciami i potrzebami swoimi oraz innych, pomaga nawiązać bliskie relacje oraz żyć w pełni i w zgodzie ze swoimi potrzebami.
 
Ramowy plan warsztatów:
 
1. Wprowadzenie do komunikacji empatycznej – założenia metody Marshalla Rosenberga
 
2. Jak być empatycznym wobec dojrzałego siebie
 
3. Uczucia i potrzeby dojrzałych ludzi
 
4. Dojrzałe relacje z innymi
 
5. Jak ćwiczyć postawę uważności, otwartości i wdzięczności
 
 
TERMINY: poniedziałki godz. 14.00 – 15.00
 
10 grudnia 2018
14 stycznia 2019
4 lutego 2019
 
Miejsce: Centrum Kultury Młodych ul. Lokatorska 13, Łódź
 
Prowadząca: Jolanta Marchlewska – psycholog, propagatorka komunikacji empatycznej (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga (www.cnvc.org) oraz edukacji emocjonalnej. Prowadzi warsztaty dla dorosłych i dzieci, ucząc postawy empatycznej wobec siebie i innych.
Prowadziła warsztaty dla seniorów z metody komunikacji w międzypokoleniowym projekcie Latające Babcie w Stowarzyszeniu Kobiety.lodz.pl. W projekcie tym współuczestniczyła w wydaniu trzech książek „Latające Bajki – pomagajki“ – zbiorów opowiadań, bajek i wierszy empatycznych, których autorami byli seniorzy. Więcej informacji o prowadzącej na stronie www.marchlewska.pl
Kontakt: Jolanta Marchlewska tel. 692-612-410, e-mail: jolanta@marchlewska.pl

Celem warsztatów jest zaprezentowanie i ćwiczenie postawy empatycznej, jej korzyści
w życiu codziennym, możliwości wykorzystania w komunikacji i relacjach ze sobą
i z innymi.

 

Jak zadbać o siebie w wieku dojrzałym ?

Jak zadbać o siebie?

Jak pamiętać o sobie, nie zapominając o innych?

Na spotkaniu będziemy przyglądać się, czego sami potrzebujemy, jak się czujemy, jak chcemy żyć – choć czasem inni mogą chcieć czegoś innego niż my.
Jak nie zapominać o sobie, swoich marzeniach, a jednocześnie brać pod uwagę innych?

Czy to możliwe?

Celem warsztatu jest zaprezentowanie i ćwiczenie postawy empatycznej wobec siebie i innych.

Idea warsztatu oparta jest na metodzie komunikacji empatycznej – Porozumienie bez przemocy – Marshalla Rosenberga (www.cnvc.org), która umożliwia pełne szacunku porozumienie między ludźmi dzięki założeniu, że potrzeby wszystkich stron są tak samo ważne.
Sercem metody są potrzeby ludzi, które są wspólne dla wszystkich. Kontakt z uczuciami i potrzebami swoimi oraz innych – w każdym wieku, pomaga nawiązać bliskie relacje oraz żyć w pełni i w zgodzie ze swoimi potrzebami.

 

Jak dogadać się z wnuczkiem ?

 

Jak dogadać się z wnuczkiem?

Jak nawiązać bliską relację z wnukami? Czy udaje się znaleźć wspólny język?

Na spotkaniu przyjrzymy się zainteresowaniom i pasjom współczesnych dzieci, ale i temu, co my możemy im przekazać i ofiarować.

Poszukamy sposobów, żeby międzypokoleniowe spotkanie było możliwe.

Celem warsztatu jest zaprezentowanie i ćwiczenie postawy, która umożliwia wejście w świat innych i nawiązanie bliskiej relacji.

Idea warsztatu oparta jest na metodzie komunikacji empatycznej – Porozumienie bez przemocy – Marshalla Rosenberga (www.cnvc.org), która umożliwia pełne szacunku porozumienie między ludźmi dzięki założeniu, że potrzeby wszystkich stron są tak samo ważne.
Sercem metody są potrzeby ludzi, które są wspólne dla wszystkich. Kontakt z uczuciami i potrzebami swoimi oraz innych, pomaga nawiązać bliskie relacje oraz żyć w pełni i w zgodzie ze swoimi potrzebami.