Ustawienia rodzinne: Rodzice – Dzieci

RODZICE_DZIECI. Ustawienia rodzin według Berta Hellingera

Wielu rodziców szuka rozwiązania dla swoich dzieci, martwi się ich zachowaniem, zmaga się z ich uczuciami i działaniami. Zapraszam Rodziców szukających wskazówek i nowego spojrzenia na zachowania i trudności dzieci, będące wyzwaniem dla całej rodziny.Spotkanie bazuje na wiedzy, doświadczeniu, obserwacji i odkryciach Berta Hellingera, które wskazują, że za zachowaniami dziecka może stać uwikłanie rodzinne – trudne doświadczenia, emocje osób należących do systemu (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, pradziadkowie). W ustawieniach możliwe jest rozpoznanie, jaką trudność z systemu przejęło dziecko, którą chętnie i z miłością bierze na siebie. Ta postawa dzieci powoduje, że nie mogą przeżywać swojego świata po dziecięcemu, powielając wewnętrzne wzorce, blokują swój harmonijny rozwój. Rodzice mogą spojrzeć na te dynamiki i z pomocą ustawień, przyjąć je, wprowadzając porządek w systemie rodzinnym.


Termin – czwartek 26 sierpnia 2021: godz. 17.30 – 19.30

kolejne terminy: czwartek 30 września 2021 godz. 17.30-19.30

czwartek 28 października 2021 godz. 17.30-19.30

czwartek 25 listopada 2021 godz. 17.30-19.30

czwartek 16 grudnia 2021 godz. 17.30-19.30

Koszt dwugodzinnego spotkania 70 zł (płatne gotówką na miejscu lub na konto bankowe)

Miejsce: Łódź, ul. Abramowskiego 1/11

Zgłoszenia z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc proszę przesyłać na adres mailowy lub sms:
marchlewska.jolanta@gmail.com lub sms: tel. 692-612-410

Spotykając się z rodzicami, proponuję zatrzymać się i spojrzeć na rodzicielstwo i wszystko to, co nas – jako rodziców – ukształtowało, czasem to trudne i bolesne, ale możemy zmienić dużo w naszych rodzinach, rozpoczynając od tego spojrzenia na siebie i swój system rodzinny. Jedną z możliwości jest metoda Berta Hellingera, która pomaga uwolnić nasze dzieci od trudności i uwikłań, pochodzących z naszych rodzin z przeszłości (losy rodziców, dziadków, pradziadków, osoby zapomniane, wykluczone z rodziny itd.)

„Z ustawień systemowych wynika, że dzieci przede wszystkim potrzebują rodzinnej pełni” napisał Damian Janus w swojej książce: ” Ustawienia systemowe Berta Hellingera. Przełom w psychoterapii i wiedzy o człowieku.”Pełnia, dająca możliwość harmonijnego rozwoju i wzrastania, to możliwość kochania wszystkich członków rodziny: mamy, taty, dziadków, innych bliskich. Jeśli ktoś z rodziny jest wykluczony, nie jest możliwe, aby dziecko doświadczało pełni. Gerhard Walper, uczeń Berta Hellingera powiedział, że „świat pełen jest wykluczonych ojców”. Mogą to być również inne osoby, z którymi rodzina się nie spotyka, jest w konflikcie, kogo się wstydzi albo do kogo żywi urazę, itd.Dziecko dąży nieświadomie, poprzez swoje zachowanie, do przywrócenia takiej osobie należnego miejsca w rodzinie. W ustawieniach możliwe jest rozpoznanie takiej dynamiki i przyjęcie wykluczonej osoby, aby potrzeba pełni u dziecka została spełniona.

„Wszystkie dzieci są dobre – i ich rodzice też” napisał Bert Hellinger w swojej książce: ” Szczęście, które pozostaje. Jak udają się związki.”Spotykam się z dziećmi i widzę tę dobroć i miłość. Troskę o rodziców, czasem martwienie się o nich, czasem lęk, smutek, że nie są wystarczająco dobrymi dziećmi.Spotykam się z rodzicami i widzę, jak bardzo chcą pomóc dzieciom, aby były szczęśliwe, rozwinęły skrzydła i wykorzystały swój potencjał. Metodą, która pokazuje rozwiązania i porządki w systemie, dzięki którym w rodzinie jest łatwiej i spokojniej, są ustawienia Berta Hellingera.

Prowadząca: Jolanta Marchlewska

Jestem psychologiem dziecięcym, prowadzę spotkania indywidualne wspierające rodziców i dzieci oraz warsztaty rozwojowe z edukacji emocjonalnej. Ukończyłam liczne szkolenia z ustawień systemowych z polskimi terapeutami ( Marek Wilkirski, Renata Lisowska, Bogna Kędzierska, Janusz Sztencel) oraz zagranicznymi (Gerhard Walper, Wolfgang Deuser, Maria Senftleben-Gudrich, Ilse Kutschera, Victoria Schnabel, Edward Lynch ). Uczestniczę w Szkole Cichych Ustawień Gerharda Walpera, organizowanej przez Renatę Perez (www.szkolaustawien.pl). Jestem trenerką Familylab Polska (www.family-lab.pl), propaguję wiedzę i podejście duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Ukończyłam szkolenia z komunikacji empatycznej Marshalla Rosenberga (www.cnvc.org).